Solární powerbanky


Solární powerbanka je speciální typ powerbanky, která je vybavena solárními panely pro nabíjení pomocí sluneční energie. Tato powerbanka využívá fotovoltaickou technologii k přeměně slunečního záření na elektrickou energii, kterou pak lze použít k nabíjení mobilních zařízení.

Vlastnosti a výhody solární powerbanky:

Sluneční nabíjení:

Solární powerbanka umožňuje nabíjení pomocí sluneční energie, což je užitečné v situacích, kdy není k dispozici elektrická zásuvka. Stačí umístit powerbanku na sluneční světlo a solární panely začnou generovat energii. Rychlos nabíjení solární powerbanky ovlivňují hlavně dva faktory: 

  • Výkon solárního panelu
  • Intenzita slunečního svitu

Obecně pomalejší nabíjení budou mít powerbanky se zabudovanými solárními panely v těle powerbanky. Výkon těchto solárních destiček se pohybuje ve většině případů mezi 1-3W v ideálním případě. Nabíjení těmito solárními destičkami je velice pomalé a je bráno spíše jako záložní zdroj nabíjení (nouzový).

Rychlejším zdrojem nabíjení solárních powerbank je rozkládací solární panel velikosti samotné powerbanky. Tyto solární panely mohou být složeny z několika solárních panelů. Čím více rozkládacích panelů, tím vyšší nabíjecí výkon a rychlejší nabití powerbanky. Tyto malé, kapecní panely mohou míít výkon až okoo 10W

Nejrychlejším způsobem nabíjení jakýchkoliv powerbank pomocí slunce, je použití středních rozkládacích panelů s výkonem 20 - 30W. Tyto solární panely mají vlastní výstupní konektory USB-A/USB-C/Jack s výstupním výkonem 10 - 30W a rychlost nabíjení pomocí těchto panelů za slunečného počasí je srovnatelná s použitím síťové nabíječky. 

Přenosnost:

Solární powerbanky jsou obvykle kompaktní a snadno přenosné. Mohou se vejít do kapsy nebo batohu, což je ideální pro cestování, kempování, turistiku nebo další aktivity na venkově.

Ekologičnost:

Solární powerbanky využívají obnovitelný zdroj energie - sluneční záření. Nabíjením pomocí solární energie přispíváte k ochraně životního prostředí a snižování emisí skleníkových plynů.

Záložní zdroj energie:

Solární powerbanka slouží jako záložní zdroj energie v případě, že nemáte přístup k elektrické zásuvce. Můžete ji využít k nabíjení mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony, tablety, sluchátka atd., kdykoliv a kdekoli.

Odolnost a voděodolnost:

Mnoho solárních powerbank má odolnou konstrukci, která je odolná proti nárazům, otřesům a vodě. To je užitečné pro použití v outdoorových podmínkách, kde je powerbanka vystavena nebezpečí poškození.

 

Nejprodávanější

5 položek celkem
W24W 01
Tip
1 765 Kč –26 %
1 066 Kč bez DPH
1 290 Kč

Kapacita 24000mAh,2x podpora rychlonabíjení QC3.0, 1x Power Delivery, wireless 10W, výkonný...

+ další
VSPW24W
SP16W4
1 397 Kč bez DPH
1 690 Kč

Outdoorová, solární powerbanka s kapacitou 16000mAh, 4x solárními panely, s podporou...

SP16W
SP7W3
653 Kč bez DPH
790 Kč

Přenosný, skládací, solární panel SP7W s výkonem 7.2W a výstupem USB-A. Návod k použití/User...

SP7W
EP16W 01
1 066 Kč bez DPH
1 290 Kč

Solární powerbanka VIKING EP16W s kapacitou 16000mAh, 4x rozložitelnými solárními panely s...

EP16W
E16Wsmall 03
736 Kč bez DPH
890 Kč

Powerbanka s kapacitou 16000mAh, 3x výstupem ( USB-A 2x, USB-C), 3x vstupem (USB-C, Micro USB a...

E16W
VIKING v džungli - video